discoveryplanet.pl

Turystyka i Relaks

co zabrać do Maroka
Turystyka Wakacje

Co zabrać do Maroka ze sobą na wyjazd turystyczny?

Maroko bardzo często nazywane jest „Bramą Afryki”, są tam bardzo przyjemne temperatury, wiele atrakcyjnych miejsc do zwiedzenia, różnorodność barw i kolorów oraz wspaniała i bardzo smaczna kuchnia. Wyjeżdżając do Maroka, nie trzeba martwić się o wizę, ponieważ jest tam wymagany jedynie formularz meldunkowy, który należy wypełnić od razu przy odprawie celnej, bez względu, czy przylecimy tam samolotem, czy też wpłyniemy promem do marokańskiego portu.

Jak przygotować się na wyjazd do Maroka?

Przed wyjazdem do Maroka trzeba wiedzieć, że paszport powinien być ważny przez co najmniej jeszcze 6 miesięcy. Dobrze jest zadbać o odpowiednie turystyczne ubezpieczenie oraz zapoznać się z poszczególnymi wiadomościami na temat tego kraju. Maroko to kraj afrykański, dlatego na wyjazd do niego trzeba zabrać wszystko to, co w takim kraju będzie przydatne.

Co zabrać do Maroka?

Najważniejsze są oczywiście dokumenty, pieniądze i odpowiednie ubrania. Waluta, którą posługują się w Maroku, to dirham marokański. W Polsce dirhamów nie zakupimy, ale można zabrać ze sobą euro, które na miejscu bez problemu można wymienić.
Bardzo ważne jest dobranie na wyjazd odpowiedniej garderoby. Pamiętać trzeba, że w Maroku liczyć można na wysokie temperatury. Z tego też powodu trzeba zabrać wygodną odzież, w której będzie się zwiedzać oraz komfortową na plażę.
Lekkie koszule i przewiewne sukienki oraz odpowiedni strój kąpielowy może być podstawą garderoby, którą wykorzysta się w Maroku. Jednak osoby wybierające się na pustynię powinny jeszcze zabrać ze sobą bieliznę termoaktywną oraz coś ciepłego i luźnego, w przypadku gdy chcą uprawiać tam trecking.
Dobrze jest również zabrać do Maroka apteczkę pierwszej pomocy, w której znaleźć powinny się leki przeciwwymiotne i przeciwbiegunkowe, leki przeciwbólowe, preparaty na owady, krople żołądkowe, materiały opatrunkowe czy też elektrolity na wzmocnienie organizmu oraz woda utleniona, wapno i węgiel. W apteczce trzeba też mieć małe nożyczki.
Dodatkowo pamiętać trzeba jeszcze o odpowiednich kosmetykach do pielęgnacji ciała i włosów, w tym również tych z filtrami ochronnymi, o zestawie plażowicza, czyli zabraniu butów na plażę, ochrony głowy przed słońcem czy też okularów słonecznych.
Zatem co zabrać do Maroka? Rzeczy potrzebne do egzystowania w kraju o wysokich temperaturach oraz przedmioty, które są dla nas niezbędne, typu dokumenty tożsamości, pieniądze, przewodniki, aparat fotograficzny. Lepiej wypoczniemy w tym kraju, gdy będziemy samowystarczalni w przypadku różnych sytuacji, które mogą, ale nie muszą zaistnieć.