discoveryplanet.pl

Turystyka i Relaks

jak się spakować
Turystyka Wakacje

Jak efektywnie spakować się na podróż?

Pakowanie tylko pozornie wydaje się proste. Wytrawni podróżnicy, którzy przebyli tysiące kilometrów, robią to według zasad, które wypracowali sobie przez lata. Zgłębienie tematu może uchronić nas przed nieoczekiwanymi niespodziankami podczas wakacji.

Walizka to podstawa

Im większa walizka, tym więcej zmieści. Najlepszym sposobem jest zakup twardej walizki kabinowej. To ograniczy ilość rzeczy. Jednocześnie taka walizka może posłużyć jako bagaż podręczny.

Lista potrzebnych rzeczy

Na ogół przesadzamy z ilością ubrań. Warto sprecyzować, co będzie nam potrzebne podczas wyjazdu i zapisać. Lista powinna być dostosowana do naszych potrzeb. Nie ma konieczności pakowania dziesięciu zestawów ubraniowych, jeśli jedziemy na tygodniową wycieczkę. Zanim coś znajdzie się w walizce, trzeba się dwa razy zastanowić czy jest to rzecz niezbędna. Absolutnie nie warto zabierać rzeczy z kategorii „na wszelki wypadek”.

Uwaga na kosmetyki

Aby zabezpieczyć ubrania, kosmetyki, szczególnie płynne należy zapakować w plastikową torbę albo dwie. Jeżeli podróżujemy samolotem, powinny znajdować się na wierzchu. Często podczas kontroli, właśnie kosmetyki są w centrum zainteresowania. Dlatego ważne jest, aby były łatwo dostępne i oddzielone od innych przedmiotów.
Aby zestaw kosmetyków nie zajął zbyt dużo miejsca, warto rozważyć uniwersalne opcje, takie jak kremy BB, które łączą podkład, krem ​​nawilżający i krem ​​z filtrem przeciwsłonecznym.

Pakowanie jak tetris

Prawie wszyscy znamy grę tetris, która polega na umieszczaniu klocków o różnych kształtach w taki sposób, żeby nie było między nimi przerw. Mniej więcej o to chodzi w pakowaniu. Jedni składają ubrania w kostkę, inni zwijają w rulony. Każda metoda jest dobra. Ważne aby zmaksymalizować przestrzeń i wypełnić każdy jej centymetr.

Buty

Buty można wypełnić skarpetkami aby wykorzystać przestrzeń i zapakować w plastikowe torby, żeby chronić ubrania przed zabrudzeniami.

Jak się spakować wyjeżdżając z dzieckiem?

W tym przypadku obowiązują te same zasady. Jedynym wyjątkiem są pieluchy. Trzeba zrobić mały zapas i mieć go pod ręką na wypadek gdyby na przykład opóźnił się lot. Zawsze dobrze mieć w bagażu podręcznym ubranie na przebranie dla dziecka i siebie, na wypadek wylania soku lub jedzenia. I jeszcze coś co zajmie dzieci w trakcie podróży. Mogą to być audiobooki, filmy lub gry w telefonie.
Łóżeczka, foteliki samochodowe i inne akcesoria dla niemowląt są często dostępne w hotelach można je wypożyczyć. Dobrze to sprawdzić przed wyjazdem. Pozwoli nam to uniknąć dodatkowych opłat.