discoveryplanet.pl

Turystyka i Relaks

Jordania wczasy nad morzem martwym
Turystyka Urlop

Jordania – wczasy nad morzem martwym

Wyjazd do Jordanii to dla wielu podróż marzeń. Ten niezwykły kraj o bogatej historii i kulturze jest prawdziwym rajem dla miłośników Bliskiego Wschodu. Aby jednak móc się napawać urokami tego niezwykłego miejsca, niezwykle ważne jest, aby dowiedzieć się jak najwięcej o obyczajach panujących w kraju, w którym dominuje religia muzułmańska.

Jordania wczasy nad Morzem Martwym to z pewnością niezapomniane przeżycie. Jak zaplanować taki wyjazd, aby móc z pełni korzystać, z tego, co oferuje Jordania?

Podróż do Jordanii

Jordania jest krajem odległym, nie tylko geograficznie, ale także kulturowo. Przed podjęciem decyzji o podróży na Bliski Wschód warto dowiedzieć się jak najwięcej, o prawie i obyczajach, które panują w danym państwie. Należy pamiętać o tym, że Jordania jest krajem muzułmańskim, gdzie panują jasno określone zasady, do których każdy turysta powinien się dostosować. Za brak przygotowania i ignorancję można bowiem zapłacić wysoką cenę.

Z pewnością wiele biur podróżny organizuje wczasy nad Morzem Martwym w Jordanii. Korzystanie z ofert biur podróży ma jednak swoje wady i zalety, dlatego nie każdemu musi odpowiadać taka forma podróżowania. Można zatem taki wyjazd zorganizować samodzielnie, choć, jak nietrudno się domyślić, będzie to wymagało czasu i odpowiedniego przygotowania.

Jak bezpiecznie podróżować po Jordanii?

Jordania nie jest tak rozwiniętym krajem, jak zamożne państwa europejskie, dlatego często jakość transportu publicznego pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście po Jordanii można poruszać się z pomocą autobusów i pociągów, ale nie jest to najwygodniejsza forma podróżowania dla turysty z Europy.

Najlepsza i najbardziej powszechna forma podróżowania po Jordanii wiąże się z wypożyczeniem na miejscu samochodu. Na takie rozwiązanie decyduje się wielu turystów z Europy. Z pomocą wypożyczonego samochodu, będziemy mogli dotrzeć niemalże w każde miejsce. Warto jednak mieć na uwadze, że w Jordanii panują ścisłe reguły dotyczące obyczajowości. Jeśli więc ktoś zwróci nam uwagę na przykład na nieodpowiedni strój, warto dla własnego bezpieczeństwa unikać jakichkolwiek sprzeczek i bezdyskusyjnie dostosować się do panujących reguł.

Jordania wczasy nad Morzem Martwym

Jedną z największych atrakcji Jordanii bez wątpienia jest dostęp do Morza Martwego. Każdy chyba słyszał o wyjątkowości Morza Martwego, które słynie z ogromnego zasolenia. Dzięki właściwościom Morza Martwego osoba, która, w nim pływa, może unosić się na powierzchni bez żadnego wysiłku. Osoby, które chciałyby doświadczyć czegoś podobnego z pewnością powinny odwiedzić Jordanię i wybrzeże Morza Martwego.