discoveryplanet.pl

Turystyka i Relaks

wakacje w Polsce
Turystyka Wakacje

Wakacje w Polsce – największe zalety

Gdy zbliża się urlop, wiele osób zastanawia się, czy spędzić wakacje w Polsce czy pojechać nieco dalej. Choć wypoczynek w zagranicznym kurorcie może być niezwykle kuszącą opcją, warto rozważyć wczasy na terenie naszego kraju. Jakie zalety mają wakacje w Polsce?

Atrakcje turystyczne

Mnóstwo ludzi, którzy co roku wyjeżdżają na urlop zagranicę, nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele ciekawych i pięknych miejsc znajduje się w Polsce. Oprócz wspaniałych górskich widoków i nadbałtyckich plaż do wyboru jest znacznie więcej opcji. Miłośnicy wód, lasów i przyrody mogą ruszyć na Warmię i Mazury. Malownicze krajobrazy i piękne zabytki czekają również m.in. na Podlasiu, Suwalszczyźnie, w Małopolsce czy na Ziemi Lubuskiej. W wielu miejscach można nie tylko wspaniale wypocząć, ale też aktywnie spędzić czas lub zapoznać z historią i kulturą danego regionu. Turystom oferowane są rozmaite parki i rezerwaty przyrody, punkty widokowe, muzea, centra rozrywki, farmy i aquaparki.

Niższy koszt

Wakacje w Polsce bardzo często wymagają znacznie niższych nakładów finansowych niż wyjazd zagraniczny. W wielu wypadkach różnice w cenach pojawiają się już przy rezerwacji noclegu. Największa oszczędność wynika jednak z braku konieczności pokrywania dużych kosztów podróży. Wybierając się na wakacje w Polsce, nie trzeba płacić za bilet lotniczy ani wydawać dużej ilości gotówki na paliwo. Na korzystniejsze ceny można również liczyć w sklepach, punktach gastronomicznych czy rozmaitych atrakcjach. Ostatecznie okazuje się więc, że wakacje w Polsce są znacznie tańsze niż urlop poza granicami kraju.

Brak dodatkowych formalności

Wybierając się na wakacje w Polsce, trzeba jedynie zarezerwować hotel i zaplanować podróż. Całość można zorganizować bardzo szybko, ponieważ żadne inne formalności nie są potrzebne. Wyjazdy zagraniczne są nieco bardziej wymagające. Udając się do państw spoza Unii Europejskiej, niezbędny jest ważny paszport (którego wyrobienie często trwa nawet kilka tygodni), a także odpowiednie ubezpieczenie w razie choroby czy wypadku. Spędzając wakacje w Polsce, nie trzeba też myśleć o wymianie waluty.

Łatwość komunikacyjna

Dla wielu ludzi ogromną zaletą wakacji w kraju jest pełna swoboda w porozumiewaniu się. Komunikacja w zagranicznym sklepie, hotelu czy restauracji bywa w przypadku sporej grupy turystów problematyczna. Nie każdy przecież zna język danego kraju na tyle dobrze, by móc bez trudu porozumiewać się z wszystkimi wokół. Poza barierą komunikacyjną kłopotliwe bywają różnice kulturowe, zwłaszcza w bardziej egotycznych regionach świata. Wiele osób czuje się znacznie pewniej, swobodniej i bezpieczniej, spędzając wakacje w Polsce.