discoveryplanet.pl

Turystyka i Relaks

Turystyka

Wycieczki do Włoch – dlaczego warto tam pojechać?

Słoneczna Italia przyciąga co roku miliony turystów. Niezależnie od pory roku, Włochy wciąż są bardzo atrakcyjnym pod względem turystyki państwem. Jednak nie tylko pogoda zaważyła o popularności tego kraju. Zachwycające krajobrazy, zabytkowe, pełne tajemnic miasta, genialna kuchnia oraz włoski styl życia sprawił, że Włochy zdobyły serce niejednego turysty. Poznaj biuro podróży East Travel i korzystaj w pełni z uroków niepowtarzalnego klimatu Włoch, oddając się włoskiej sielance.

Kierunek Włochy – czy warto?

Włochy są niezwykle zróżnicowane pod względem krajobrazowym państwo – oferując gaje oliwne, skaliste góry i malownicze wybrzeża, po tętniące życiem miasta. Punktem obowiązkowym, a zarazem najpopularniejszym wycieczki do Włoch jest oczywiście stolica – centrum antycznego świata, przepełniona niepowtarzalną atmosferą. Rzym niewątpliwie skradnie serce każdego miłośnika antycznych budowli, historii i sztuki. Przepełnione romantyzmem oczaruje Cię bez względu na cel czy długość pobytu. East Travel oferuje wycieczkę objazdową, podczas której zobaczysz m.in. Koloseum, Plac Wenecki, Forum Romanum czy Panteon. Nie oznacza to jednak, że nie będziesz miał czasu na osobiste i intymne przeżywanie wyjazdu. We Włoszech czas płynie swoim tempem, dając możliwość wytchnienia przy filiżance lokalnej kawy. Nie bez powodu wszystkie drogi prowadzą do Rzymu!

Toskania – dla spragnionych słońca, wina i sielanki

Toskania, jako jeden z najpiękniejszych regionów Włoch, to kierunek obowiązkowy dla turystów chcących uciec od zgiełku oraz dla miłośników malowniczych pejzaży. Tradycyjne, zabytkowe miasteczka, przeplatane z pasmami górskimi, alejami cyprysów i winnic, łączą w sobie wszystkie cechy włoskiego dolce vita. Region położony jest w środkowej części Włoch u podnóża Apenin Północnych. Otoczony morzami Liguryjskim i Tyrreńskim przypadnie do gustu zarówno zwolennikom górskich wędrówek, jak i zapalonych plażowiczów. Punktem obowiązkowym podczas zwiedzania tego malowniczego regionu, jest jej stolica – Florencja, gdzie typowe wąskie uliczki, ruchliwe kawiarenki, nęcące zapachem restauracje, wprawią w zachwyt każdego wczasowicza. To tu tworzyli prekursorzy epoki renesansu – Leonardo da Vinci, Botticelii czy Michał Anioł. Odkryj magię i klimat Toskanii z Biurem Podróży East Travel i ciesz się uroczym klimatem, regionalną kuchnią i prawdziwą włoską atmosferą.

Wczasy na wyspie – oblicze Sycylii

Wycieczki do Włoch, dzięki zróżnicowaniu terenu oraz atmosferze nie do podrobienia, to niezwykle atrakcyjna forma spędzenia urlopu. Niezależnie od pory roku, jeśli jesteś spragniony słońca, najtrafniejszym wyborem jest Sycylia – największa wyspa na Morzu Śródziemnym. Piękna architektura, niepowtarzalny krajobraz oraz trzysta słonecznych dni w ciągu roku przyciąga miliony turystów. Niezależnie, czy jesteś zwolennikiem aktywnego zwiedzania, czy wolisz spędzać wolny czas w zaciszu, lokalnej restauracji – Wyspa Słońca oraz Biuro Podróży East Travel oferuje szereg możliwości, gwarantując niezapomniane wspomnienia.

Włochy to niezwykle malowniczy kraj, pełen bogatej historii, klimatycznych uliczek i skąpanych w słońcu niesamowitych krajobrazów. Niezwykła architektura, wyborna kuchnia i niepowtarzalna atmosfera zachęca do korzystania z dóbr państwa. Decydując się na wyjazd do Włoch oraz korzystając z programów East Travel, nie tylko zobaczysz najwspanialsze i najpopularniejsze miejsca, ale poznasz sekretne miejsca i najlepsze regionalne restauracje, których nie zobaczysz w przewodniku, gwarantując Ci relaks bez względu na czas i cel podróży.