discoveryplanet.pl

Turystyka i Relaks

Czarter jachtów Mazury 2022
Rekreacja

Czarter jachtów Mazury 2022

Piękne, zielone Mazury, obfitujące w błękitne jeziora, to popularny kierunek wakacyjny. Marzysz o żeglowaniu po mazurskich jeziorach, ale nie masz własnej żaglówki czy jachtu? Nie musisz tylko marzyć. Wystarczy, że wyczarterujesz jacht.

Czym jest czarter jachtów?

Wakacje na Mazurach wcale nie muszą oznaczać leżenia na plaży i spacerów po lesie. Nawet jeśli nie jesteś żeglarzem i nie masz patentu sternika, możesz spróbować swoich sił na wodzie. Nie musisz też kupować jachtu, żeby spędzić wakacje na wodzie. Czarter jachtów pozwoli ci na spełnienie marzenia.
Ale czym właściwie jest czarter? To nic innego, jak wynajęcie czegoś na określony czas. Najczęściej tego pojęcia używa się przy wynajmowaniu środków transportu, czyli też jachtów, do celów rekreacyjnych lub komercyjnych.

Jest wiele firm czarterujących jachty. Oferują one różne jednostki pływające motorowe i żaglowe Jeśli potrzebujesz, możesz wyczarterować jacht ze sternikiem lub odpowiednią załogą. Zobacz więcej na sailor.pl – Czarter jachtów.

Na co zwrócić uwagę przy czarterowaniu jachtu?

Obecnie pojawia się coraz więcej firm, które czarterują jachty. Jednak najlepiej wybierać te, które robią to od lat. Dzięki doświadczeniu dobiorą jednostkę, która będzie najlepiej pasowała do twoich umiejętności i wymagań.

Jeśli po raz pierwszy chcesz wyczarterować jacht, powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Najpierw zastanów się, jakie ty i twoja przyszła załoga macie umiejętności żeglarskie. Jeśli żadne lub niewielkie, to koniecznie to zaznaczcie. Dzięki temu wynajmujący będzie ci mógł zaproponować jachty, które nie wymagają patentów lub jednostkę z doświadczoną załogą.
Oczywiście pod uwagę musisz wziąć liczbę osób, która będzie z tobą płynęła oraz ich wiek. Sportowy, niewielki i szybki jacht, który będzie świetny dla małej grupy doświadczonych żeglarzy, będzie raczej złym wyborem dla rodziny z dziećmi, która chce spędzić spokojne wakacje na wodzie. Tu lepiej sprawdzą się większe, wygodne jednostki, być może warto wybrać tę z doświadczonym sternikiem.
Musisz też określić termin, w którym chcesz pływać. Jeśli mają to być wakacyjne miesiące, to rezerwację jachtu musisz zrobić odpowiednio wcześnie. Pamiętaj, że czarter jachtów w czasie wakacji jest też najczęściej droższy. Wybierz też port, z którego wypłyniesz. Niektóre wypożyczalnie mają też usługę one way.

Na koniec jeszcze rada. Zanim wypłyniesz na mazurskie jeziora, koniecznie poznaj żeglarską etykietę i choć podstawy zasad poruszania się na wodzie. Dzięki temu twój wymarzony rejs będzie naprawdę wspaniały.

Artykuł sponsorowany