discoveryplanet.pl

Turystyka i Relaks

Oslo na weekend
Turystyka Urlop

Jak zorganizować wyjazd do Oslo na weekend?

Wjazd na weekend to świetna alternatywa wakacji dla osób, które nie chcą, lub nie mogą pozwolić sobie na dłuższy urlop. Z drugiej zaś strony dwu czy trzydniowy urlop musi być dokładnie zaplanowany, jeśli chcemy czerpać z niego jak najwięcej. Kluczową kwestią jest wybór destynacji.

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na spędzanie urlopu w Skandynawii. Jest to świetna propozycja dla osób, które czują się lepiej z dala od zatłoczonych kurortów. Jeśli więc chcemy poczuć ducha współczesnej Skandynawii, warto wybrać Oslo na weekend.

Wyjazd do Oslo na weekend

Organizując wyjazd do Oslo na weekend, pod uwagę należy wziąć kilka ważnych elementów. Jednym z nich jest wybór środka lokomocji. Do stolicy Norwegii można dostać się promem lub drogą powietrzną.

Biorąc jednak pod uwagę fakt, że weekendowy wyjazd wymaga jak najszybszego dotarcia do miejsca docelowego, oczywistym staje się wybór samolotu jako środka transportu. Po pierwsze w krótkim czasie dotrzemy do samej stolicy, a drugie wiele linii lotniczych często obejmuje loty do krajów skandynawskich promocją. Warto więc być na bieżąco z ofertą powietrznych przewoźników.

Co robić w Oslo na weekend?

Po dotarciu do Oslo, warto postępować według wcześniej ustalonego planu. Zaplanowanie takiego pobytu sprawi, że uda nam się zwiedzić jak najwięcej miejsc. Nie byłoby to możliwe w przypadku spontanicznego wyjazdu podczas którego, zwykle najwięcej czasu zajmuje zastanawianie się dokąd następnie się udać.

Oslo jest miastem o długiej i bogatej historii, które wyróżnia się wyjątkowo architekturą. Miłośnicy Norwegii są zgodni co do tego, że niezwykle imponującym punktem w Oslo jest opera. Nawet jeśli nie zamierzamy brać udziału w spektaklu, operę można zwiedzić od wewnątrz.

Oprócz tego Oslo jest miastem pełnym ciekawych muzeów. Osoby, których fascynują wyprawy polarne, mogą udać się na przykład do Muzeum Wypraw Polarnych, gdzie dowiedzą się o wielu fascynujących wyprawach, badaczach i zobaczą całe mnóstwo eksponatów.

Co może nas zaskoczyć w Oslo?

Oslo na weekend to wspaniała opcja dla osób, które lubią podziwiać architekturę, poznawać historię i próbować skandynawskich przysmaków. Norwegia jest krajem europejskim, należącym do strefy Schengen, a Norwegowie nie różnią się w znaczący sposób od naszych rodaków. Co zatem może zaskoczyć w Oslo?

Przede wszystkim temperatura. Jak powszechnie wiadomo, Skandynawia należy raczej do chłodnych regionów globu. Niemniej jednak należy pamiętać, że w zależności od miejsca, w którym się znajdujemy, identyczną ujemną temperaturę można odczuwać w zupełnie inny sposób.

Inną rzeczą, która może zaskoczyć turystów w Norwegii, są wysokie ceny pożywienia. Jeśli więc wybieramy się do Oslo na weekend, powinniśmy zorientować się, jakie są szacunkowe ceny poszczególnych produktów, aby uniknąć przykrych rozczarowań.