discoveryplanet.pl

Turystyka i Relaks

podróż na Ukrainę
Turystyka Urlop

Podróż na Ukrainę – jak zorganizować wyjazd i co warto zwiedzić

Wschód Europy nie należy do najczęściej wybieranych destynacji. Niemniej jednak, pomimo trudnej sytuacji politycznej, podróż na Ukrainę w dalszym ciągu jest dla wielu wyprawą marzeń, na którą turyści decydują się bez względu na okoliczności.

Podróż na Ukrainę w obecnych okolicznościach niesie za sobą szereg zarówno korzyści, jak i pewien stopień ryzyka. Aby móc bezpiecznie podróżować po Ukrainie, należy być do takiej podróży odpowiednio przygotowanym.

Wyjazd na Ukrainę

Ludzie decydują się na podróż na Ukrainę z wielu różnych powodów. Jedni wybierają się do naszych wschodnich sąsiadów w celach biznesowych. Inni zaś pragną zagłębić się w historii i kulturze tego kraju i zobaczyć Kijów czy Lwów z perspektywy turysty.

Bez względu na to, jaki jest cel podróży, należy pamiętać, że podróżowanie po Ukrainie znacząco różni się od podróżowania po innych europejskich krajach. Pierwszą rzeczą, która może zirytować nawet najbardziej cierpliwą osobę, jest długość oczekiwania na możliwość przekroczenia granicy. Jeśli jednak przed nami rysuje się perspektywa spędzenia urlopu w jednym z urokliwych, ukraińskich miast, można ten etap podróży przetrwać bez większych emocji.

Aby móc odbyć podróż na Ukrainę, konieczne jest posiadanie aktualnego paszportu. Bez ważnego paszportu nie uda nam się bowiem przekroczyć granicy państwa, które nie należy do strefy Schengen.

Nie bez znaczenia jest także wybór środka transportu. Ukraina, a zwłaszcza jej zachodnie rejony, nie należy do najzamożniejszych państw. Z tego względu jakość dróg pozostawia wiele do życzenia. Najlepszym sposobem jest zatem skorzystanie z transportu powietrznego lub podróż autokarem.

Co zwiedzić na Ukrainie?

Ukraina jest krajem o sporej powierzchni, dlatego podczas urlopu najlepiej jest nastawić się na zwiedzanie jednego, konkretnego regionu. Do najczęściej odwiedzanych przez naszych rodaków miejsc, zalicza się oczywiście Lwów i jego okolice.

Lwów, który niegdyś był polskim miastem, jest niesamowitym miejscem dla każdego turysty, który kocha historię. Lwów to miasto wielu kultur, które kiedyś było podzielone pomiędzy Polaków, Ukraińców, Ormian i Żydów, a także wielu innych przedstawicieli mniejszości etnicznych. Każda z tych grup pozostawiła w murach miasta niezwykłą historię. Dzisiaj, choć zdecydowana większość mieszkańców Lwowa to osoby narodowości ukraińskiej, w dalszym ciągu czuć ducha epoki, w której miasto było prawdziwą etniczną i kulturową mieszanką.

Oczywiście, polskiego turystę zachwycić może nie tylko Lwów, ale także wiele innych ciekawych miejsc, jak choćby Kijów czy Odessa. Ukraina jest niezwykłym krajem, w którym każdy turysta znajdzie swoje ulubione miejsce.