discoveryplanet.pl

Turystyka i Relaks

zabawa na plaży
Rekreacja Turystyka

Atrakcyjna zabawa na plaży, jak ją zorganizować?

Słońce, plaża, ciepły piasek i szum morza, to na dzień dzisiejszy daleki obrazek, dla mieszkańców naszego kraju. Jednak prędzej czy później stanie się aktualnością. Przyjdą letnie miesiące i wypoczynek na plaży, będzie miłą formą spędzenia czasu. Wtedy na pewno pojawi się, u niektórych rodziców problem tego typu, że dziecko nagle przerwie ich błogi wypoczynek i zaraportuje im, że się „nudzi”.

Jak długo można lepić baby z piasku?

Zabawa z morskimi falami, budowanie zamku czy też lepienie bab z piasku w końcu się znudzi. Zresztą nie ma się co dziwić. Dobrze jest gdy pobyt nad morzem będzie urozmaicony i nie tylko polegał na prażeniu się w słońcu. Zabawa na plaży powinna być atrakcyjna i ciekawa i taka, w której dziecko będzie brało udział wraz z rodzicami.

Propozycje zabaw na plaży

Ciekawych propozycji jest bardzo wiele. Na plaży można zbudować wieżę z kamieni lub z patyków, które wcześniej trzeba nagromadzić, pograć w piłkę siatkową, rysować esy-floresy na piasku czy zabawić się w detektywa i po śladach rozwiązać daną zagadkę, stworzoną przez rodziców.
Bardzo interesujące jest budowanie przeróżnych figur z piasku, które można dekorować kamyczkami. Zabawa na plaży może być też kreatywna, można zabawić się w archeologa. W wyniku tej zabawy rodzice powinni najpierw przygotować specjalną figurę z kamyczków i patyczków, umieścić ją w dołku, bardzo dobrze zakopać i pozwolić dziecku odnaleźć archeologiczne wykopalisko.
Według określonych wskazówek maluch musi najpierw znaleźć miejsce, gdzie została ukryta figura, a następnie tak ją wykopać by nie została zniszczona. Tego typu propozycji jest bardzo dużo wszystko zależy od pomysłowości i kreatywności rodziców.

Zawody na plaży

Zabawa na plaży może przybrać formę przeróżnych zawodów. Można ścigać się z piłką, przeciągać linę, przeskakiwać przez fale, kto wyżej i szybciej. Można też zorganizować zawody kto zbierze więcej muszelek, patyczków, bursztynów czy kamyków, kto ułoży z nich najciekawsze wzory. W piasku można kopać dziury i zrobić zawody, kto wykopie największy otwór.
Naprawdę na plaży, w letni czas można się bawić idealnie, przy tym doskonale się opalić i miło, aktywnie spędzić z rodziną czas.
Dodatkowo można też zabrać na plażę ze sobą odpowiednie akcesoria, typu latawiec, dziecięce kręgle, pistolety na wodę. skakankę, zabawkowe spadochrony i przy ich użyciu wymyślać tradycyjne oraz inne, ciekawsze formy zabawy. Wtedy nasze dziecko będzie szczęśliwe, my może trochę zmęczeni, ale po jakimś czasie, choć na krótko, nasz maluch może znowu wróci do lepienia bab z piasku.