discoveryplanet.pl

Turystyka i Relaks

samochodem do Paryża
Lifestyle Turystyka

Czy opłacalny jest wyjazd samochodem do Paryża?

Do Francji, a w szczególności do jej stolicy – Paryża – jeździ coraz więcej naszych obywateli. Paryż jest piękny, jest tam wiele zabytków, można uroczo spędzić czas i wspaniale się zrelaksować. Coraz bardziej popularnym wyjazdem staje się podróż samochodem do Paryża. Taki wyjazd własnym samochodem pozwala na niezależność i rozszerzenie programu danej wyprawy.

Przyjemność, ale i obowiązki

Wyjeżdżając samochodem do Paryża, trzeba nie tylko myśleć o przyjemnościach danej podróży, ale również dobrze jest zadbać o wiele ważnych spraw. Przede wszystkim obowiązkiem jest dobre przygotowanie i prawidłowe wyposażenie samochodu, którym będzie się podróżowało. Trzeba poznać francuskie przepisy, sprawdzić co wolno, a czego nie wolno, jeśli chodzi o podróżowanie własnym autem po Francji i po krajach sąsiednich. Dobrze jest też chociaż w obrysie zaplanować sobie trasę, którą będzie się podróżowało.
Podróż samochodem do Paryża może być bardzo ekscytująca, ale przyjemnością będzie dopiero wtedy, kiedy doskonale się na nią przygotujemy, dlatego też obok przyjemności nie wolno zapominać również o obowiązkach.

Drogi i autostrady

Drogi i autostrady we Francji nie posiadają dziur, toteż jazda po francuskich drogach jest ogromną przyjemnością. Pamiętać jednak trzeba, że większość autostrad jest płatnych, a system dróg, które pozwolą je ominąć jest dobrze ze sobą skomunikowany. Jednak by nie zabłądzić, trzeba wyposażyć się w system GPS.
Największym problemem na drogach francuskich prowadzących do Paryża mogą okazać się korki, które są tam ogromne szczególnie w okresach letnich.

Na co zwrócić uwagę w drodze do Paryża?

Jadąc z Warszawy do Paryża najlepiej jest z Polski kierować się na Berlin. Następnie trasą: Berlin-Hannover-Koln-Aachen-kierunek Luxemburg (trasa E40/A3) – kierunek Nancy, Paris, dojedzie się do celu bez większego problemu. Problemem może być samo poruszanie się samochodem po Paryżu. Ruch jest tam ogromny, francuzi nie specjalnie przestrzegają przepisów a miejsc tak ruchliwych jak przy łuku tryumfalnym jest wiele. Dlatego najlepszą opcją jest dojechanie samochodem do Paryża, pozostawienie go w miejscu, gdzie ma się nocleg i poruszanie się po Paryżu metrem.
Ponadto samochodem w Paryżu nie wszędzie można dojechać, a zaparkowanie go w określonych miejscach nieraz graniczy z cudem.
Łatwo też na ulicach Paryża o stłuczki. Dobrze jest więc korzystać z własnego środka transportu w takich przypadkach, kiedy chce się odwiedzić okolice Paryża lub wyjechać nieco dalej poza stolicę Francji.