discoveryplanet.pl

Turystyka i Relaks

Fajka wodna
Lifestyle

Fajka wodna – co należy wiedzieć na jej temat?

Pisze się shisha, ale wymawia szisza. Wielu mówi po prostu – fajka wodna. Znana jest już od setek lat. Do Europy przyszła z Dalekiego Wschodu. Jest coraz chętniej wykorzystywanym elementem, którego zadaniem jest uprzyjemnienie relaksu. Wielu uważa jednak, że jej wykorzystywanie ma niekorzystny wpływ na zdrowie. Jak to naprawdę jest?

Shisha ze znajomymi

Często można usłyszeć, że grupa przyjaciół umawia się na fajkę wodną. Jednak jest tylko nieliczna grupa szczęśliwców, którzy mogą to robić w domach. Nie każdy bowiem może sobie pozwolić na jej zakup.

Do dyspozycji jest niejeden shisha bar, gdzie faktycznie można ze znajomymi umówić się na takie spotkanie. Wystarczy rozejrzeć się dookoła, aby stwierdzić, że fajka wodna staje się coraz chętniej wybieranym elementem do lokali gastronomicznych. Dlaczego tak się dzieje? Skąd wynika jej popularność?

Shisha Warszawa – miejsce, gdzie warto być

Do shisha bar ściągają nie tylko młodzi ludzie, jak to mniema wiele osób. Często można tam spotkać również osoby dojrzałe, jakie także doskonale zdają sobie sprawę z tego, że palenie fajki wodnej ma bezpośredni wpływ na ciało oraz psychikę.

Dym tytoniowy, który się wdycha podczas palenia, wpływa na rozluźnienie mięśni. Wiele osób zauważa u siebie, że nagromadzony w ich ciele stres, po kilku chwilach zaczyna się ulatniać. Ten dym tytoniowy powoduje również rozluźnienie dla psychiki człowieka, który jest w stanie zmienić spojrzenie na świat. Może ktoś teraz patrzy na to z pewnym powątpiewaniem, ale wystarczy raz spróbować, aby się przekonać, że tak faktycznie się stanie.

Udane spotkanie w gronie znajomych

Shisha Warszawa? Wystarczy popytać kilku osób spotkanych na ulicy, aby przekonać się, że w tym mieście wiele osób doskonale zna tę formę rozrywki. W szczególności, jeżeli mowa jest o gronie bliskich znajomych.

Palenie w gronie znajomych osób sprzyja relaksacji. To właśnie ten jeden z nielicznych momentów, kiedy to można na chwilę zapomnieć o problemach dnia codziennego. Potem będzie na nie czas. Teraz należy rozkoszować się przyjemnym czasem.

Czy shisha ma negatywne oddziaływanie?

I tak, i nie. Często można spotkać się z opinią, że shisha jest zdecydowanie bezpieczniejsza, jeżeli chodzi o palenie papierosów. Panuje opinia, że w trakcie palenia fajki wodnej do organizmu dostaje się mniejsza liczba substancji smolistych. Jednak nadal ma się do czynienia z czymś, co negatywnie oddziałuje na drogi oddechowe. Aczkolwiek, wdychany dym jest chłodny i tak mocno nie podrażnia dróg oddechowych człowieka.

Materiał zewnętrzny