discoveryplanet.pl

Turystyka i Relaks

domki na mazurach
Turystyka Urlop

Mazury dla aktywnych. W jaki sposób można tu spędzić czas?

Mazury to cenne zabytki i piękna przyroda, to również jeziora i mariny, które skutecznie przyciągają tu wodniaków z całego kraju. Z jakich form aktywnego wypoczynku można tu korzystać? W jaki sposób można zaplanować wypoczynek w tej części kraju?

Mazury dla wodniaków

Mazury to liczne drogi wodne, mariny i potężne jeziora, dzięki którym miłośnicy sportów wodnych zaglądają tu bardzo chętnie. Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to moc atrakcji dla tych, którzy uwielbiają spędzać czas pod żaglami, a taka podróż każdemu może sprawić wiele radości. Mazury są jednocześnie idealnym miejscem dla kajakarzy, a spływy Krutynią to jedno z najpopularniejszych rozwiązań dla amatorów tego sportu. Rzeka ta kusi i pięknymi widokami, i przyrodą, a pokonanie tutejszej trasy wodnej będzie świetną przygodą.

Rowerem przez Mazury

Mazury to rewelacyjna kraina i dla tych osób, które lubią spędzać wolny czas na rowerowych wycieczkach. Z myślą o cyklistach wytyczono tu ostatnio kilka ciekawych tras rowerowych, dzięki którym można lepiej poznawać Mazury i ich najpiękniejsze zakątki. Na co warto postawić? Wielkim powodzeniem cieszy się Pętla Nidzka, dzięki której można dotrzeć do leśniczówki Pranie oraz nacieszyć się pięknymi widokami na Jezioro Nidzkie. Dla tych, którzy urlop spędzają w rejonie Mrągowa, dobrą propozycją będzie rowerowy szlak wokół jeziora Juno. Ta trasa prowadzi m.in. przez malowniczą miejscowość Szestno, znaną z gotyckiego kościoła. Warto wybrać się też na Rowerowy Szlak Herbowy, prowadzący m.in. przez Kętrzyn, oraz na szlak prowadzący przez Reszel i Świętą Lipkę. W ten sposób można połączyć aktywny wypoczynek w pięknej scenerii ze zwiedzaniem cennych zabytków, z których Mazury mogą być dumne.

Z jakich ofert wypoczynku na Mazurach warto skorzystać?

Mazury mogą się pochwalić dobrze rozwiniętą bazą noclegową, a na brak hoteli i pensjonatów nie można tu narzekać. Dla tych, którzy wolny czas chcą spędzać w aktywny sposób, najlepszą ofertą będą jednak domki na Mazurach. Dlaczego? Bo takie rozwiązanie to niezależność i wygoda, to również większa przestrzeń, niezbędna do przechowywania sprzętu sportowego. To również możliwość spokojnego odpoczynku po ciężkim dniu oraz niższa cena dla tych, którzy wakacje na Mazurach chcą spędzić z całą rodziną.

Mazury to raj dla wodniaków, jednak nie tylko oni mogą tu w przyjemny sposób spędzić wolny czas. Rowerowe wycieczki, piesze wędrówki w rejonie najpiękniejszych jezior – oto propozycje dla osób aktywnych, które na Mazurach coraz chętniej spędzają wakacje.