discoveryplanet.pl

Turystyka i Relaks

polska gdzie na narty
Sport Turystyka

Popularne kierunki narciarskie w Polsce

Wiele osób, oprócz spędzania urlopu latem, stara się wykorzystywać także okres ferii zimowych. Ze względu na dużą ilość śniegu, zdecydowanym faworytem na zimowy odpoczynek są góry. Pod względem geograficznym, Polska jest krajem bardzo atrakcyjnie położonym, a na jej terytorium leży kilka pasm górskich. Z tego względu wielu Polaków, a także turystów z zagranicy wybiera te rejony. Warto zatem sprawdzić najpopularniejsze kierunki i dowiedzieć się: Polska gdzie na narty pojechać.

Popularne ośrodki narciarskie

Z uwagi na to, że w zasadzie całe południe Polski położone jest w górach, dostępnych ośrodków narciarskich jest wiele. Jedne są bardziej znane, inne mniej. Do najbardziej znanych zaliczyć można Kasprowy Wierch, położony w Zakopanem. Według znawców i miłośników narciarstwa, jest to jedyna góra w Polsce, która pod względem warunków jazdy przypomina Alpy.
Kolejny atrakcyjny kierunek to Białka Tatrzańska, łącząca trzy stacje narciarskie: Banię, Kaniówkę i Kotelnicę. Miejsce to uważane jest za idealną bazę dla początkujących narciarzy. Co ciekawe – ośrodek ten dysponuje najnowocześniejszym w Polsce systemem do naśnieżania tras. Jest to bardzo ważne, ponieważ w ostatnich latach w naszym kraju zaobserwować można coraz mniejszą ilość śniegu.
Popularne są także Szczyrk czy Szklarska Poręba. Ich atrakcyjność wynika przede wszystkim z łatwego dojazdu, ilości tras narciarskich, zadbanych stoków i infrastruktury narciarskiej, a także regularnego dośnieżania.

Kryteria wyboru ośrodka narciarskiego

Szacuje się, że większość Polaków w okresie zimowym wybiera rodzime ośrodki narciarskie. Fakt ten wynika z kilku względów. Po pierwsze ceny są znacznie niższe, aniżeli w Alpach. Nie wszystkich stać bowiem na wyjazdy zagranicę, a w polskich ośrodkach można spędzić przyjemnie czas już za niewielkie pieniądze. Po drugie – łatwość dojazdu. Oczywiście w najlepszej sytuacji znajdują się mieszkańcy południowych części kraju, jednak nawet mieszkający w centralnej i północnej Polsce mogą w krótkim czasie dojechać na miejsce. Ponadto ośrodki narciarskie w Polsce są coraz lepiej wyposażone i zadbane. W ostatnich latach rozwinęło się dużo inwestycji w tych rejonach i niektóre ośrodki prezentują podobny poziom, jak ośrodki zagraniczne.

Jak widać, również polskie ośrodki narciarskie posiadają wysoki standard, dlatego też w okresie zimowym te miejscowości są tak oblegane przez krajowych i zagranicznych turystów. Nie trzeba jechać w Alpy, by cieszyć się tak wspaniałym sportem, jakim jest narciarstwo oraz snowboard.