discoveryplanet.pl

Turystyka i Relaks

Turystyka

Mechelinki we wrześniu 2022? Poznaj atrakcje tej miejscowości!

Sierpień, sezon wakacyjny w pełni, nic więc dziwnego, że wielu z nas wciąż poszukuje interesujących kierunków na spędzenie urlopu. Polskie morze to jeden z najchętniej wybieranych kierunków. Nie każdy jednak chce spędzić urlop w zatłoczonych nadmorskich kurortach. Dla takich osób dobrym kierunkiem będą Mechelinki. Oprócz licznych atrakcji odwiedzający mogą liczyć także na spokój. Dodatkowo szeroka oferta, jaką stanowią apartamenty Mechelinki pozwala zaplanować wakacje na każdą kieszeń.

Wakacje 2022 – które miasto nad morzem wybrać? 

Mechelinki to niewielka urokliwa miejscowość położona nad Zatoką Pucką. Warto ją odwiedzić zarówno będąc w okolicach Trójmiasta, jak i wybrać jako miejsce spędzenia wakacji. Kaszubska wieś to kierunek, który powinni obrać osoby poszukujące spokoju i wytchnienia. To doskonała alternatywa dla tłocznych i pełnych zgiełku popularnych nadmorskich kurortów.

Nie oznacza to jednak, że wybierając Mechelinki będziemy się nudzić. Nieopodal wsi znajduje się wiele wartych odwiedzenia atrakcji, zarówno przyrodniczych, czy tych dotyczących architektury. To właśnie tutaj, w sąsiadujących Mostach, znajduje się urokliwy dworek warty odwiedzenia. Region ten jest również miejscem, w którym mieści się rezerwat przyrody „Mechelińskie Łąki”. Położony bezpośrednio nad wodami zatoki jest doskonałym punktem pieszych wypraw. Podczas spacerów podziwiać możemy rzadkie gatunki ptaków, płazów oraz bogaty świat flory. 

Gdzie na wakacje nad morzem z dziećmi? Mechelinki to kierunek dla każdego 

Planując rodzinne wakacje z dziećmi, warto udać się do Mechelinek. Znajdziemy tutaj wszystko, co niezbędne do udanego wypoczynku. Piaszczysta plaża z dostępem do kąpieliska to tylko jedna z atrakcji. Oprócz kąpieli słonecznych miejscowość oferuje wiele możliwości dla amatorów sportów wodnych. Największą zaletą regionu jest brak tłumów turystów.

Z tego też powodu, Mechelinki są świetnym kierunkiem na wczasy dla seniora oraz każdego, kto ceni sobie wypoczynek z dala od harmidru, który w sierpniu przesiąka większość popularnych turystycznych miejscowości. Zażywanie kąpieli w wodach Zatoki Puckiej oraz spacerowanie jej brzegiem to nie wszystko, co ma do zaoferowania ten region Polski. Udając się do sąsiadujących miejscowości, możemy odwiedzić stadninę koni, odpocząć w jednym z barów czy posilić się w restauracji i zasmakować nadmorskiej kuchni w postaci świeżo złowionych ryb. 

Mechelinki – wakacje nad morzem blisko plaży 

Zróżnicowana oferta, jaką stanowią apartamenty Mechelinki to opcja zarówno dla tych, którzy planują tanie wakacje, jak i dla turystów o bardziej wygórowanych oczekiwaniach. Jednym słowem, każdy może znaleźć tutaj coś odpowiadającego jego oczekiwaniom.

Mechelinki to stara wieś położona nieopodal Trójmiasta. Dlatego też jest ona doskonałym punktem do wypraw w kierunku Gdańska czy Sopotu, gdzie na odkrycie czeka cała gama zabytków. Oprócz tego ta niewielka miejscowość położona nieopodal Gdyni może zaoferować liczne miejsca do spacerowania, w tym molo oraz port rybacki. Odwiedzając Mechelinki, warto zatrzymać się na dłużej w jednym z licznych apartamentów i cieszyć się spokojem i niezwykłą aurą tego kameralnego, pełnego uroku miejsca.