discoveryplanet.pl

Turystyka i Relaks

ćwiczenia z gumą
Rekreacja Turystyka

Najlepsze ćwiczenia z wykorzystaniem gumy

Dbanie o dobra sylwetkę jak i zadowalającą sprawność fizyczną stało się obecnie czymś naturalnym. Nie wszyscy jednak decydują się od razu na zapisanie się na siłownię czy fitness. Wiele, szczególnie początkujących osób, decyduje się wykonywać ćwiczenia w domowym zaciszu, z dala od tłumów.

Jaki sprzęt do ćwiczeń wybrać?

Wbrew pozorom, rozpoczynając przygodę ze sportem, wcale nie musimy mieć do dyspozycji ogromnie specjalistycznego sprzętu. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka podstawowych rzeczy, które posłużą świetnie zarówno podczas rozpoczynania ćwiczeń, jak i w dalszych etapach uprawiania sportu.
Przede wszystkim, konieczna jest mata do ćwiczeń. Zapewni ona odpowiednie podłoże, dzięki czemu trening będzie stabilny, a przede wszystkim bezpieczny
Kolejnym, istotnym wyposażeniem każdego sportowca jest odpowiedni strój jak i obuwie. To także przyczyni się do bezpieczeństwa treningu, a także zapewni komfort i poprawność wykonywanych zadań.
Podczas rozpoczynania przygody ze sportem, dobrym wyborem będzie także zakup odpowiedniego sprzętu. Szczególnie uniwersalnym przedmiotem są gumy oporowe do ćwiczeń. Tym mniej zaawansowanym, poleca się mini bandy jak i dłuższe – power bandy. Dostępne są zazwyczaj w zestawach o kilku stopniach oporu, dzięki czemu wraz ze wzrostem zaawansowania ćwiczeń, istnieje możliwość pracy na tym samym sprzęcie.

Najlepsze ćwiczenia z gumą

W zależności od tego jaką dysponujemy sprawnością fizyczną, oraz jakie partie ciała akurat chcemy wyćwiczyć – polecane są różnorodne ćwiczenia właśnie z użyciem gum oporowych.

Odwodzenie nogi w bok – to ćwiczenie wykonywane za pomocą power bandów. Należy ono do stosunkowo łatwych, a przy tym świetnie wzmacnia elementy pośladków i nóg. Polega ono na położeniu stóp na gumie, natomiast jej górny koniec chwycić w jedną z rąk. Następnie, przeciwległą nogę należy odwodzić w bok, zachowując przy tym pozycję wyprostowaną.

Skręty tułowia w podporze – to również ćwiczenie, wykorzystujące gumy power bank. z kolei, ono doskonale sprawdzi się wśród osób, chcących poprawić wygląd swojego korpusu. Pozycja wyjściowa to utrzymanie ciała w linii prostej, opierając nogi i wyprostowane dłonie na podłożu. W dalszej kolejności należy unieść jedną z rąk w górę, tak aby napiąć maksymalnie gumę.

Wypychanie bioder w pozycji leżącej – z kolei, do wykonania tego ćwiczenia będzie potrzebna guma mini band. Aby poprawnie je wykonać, należy położyć się na plecach – z nogami zgiętymi w kolanach. Następnie, zaczepić gumę powyżej wysokości kolan i powoli unosić nogi z podłogi, przy jednoczesnym utrzymaniu tułowia w pozycji leżącej. Aktywność ta świetnie działa na mięśnie pośladkowe.