discoveryplanet.pl

Turystyka i Relaks

Podróżowanie po Francji
Lifestyle

Podróżowanie po Francji – gdzie się wybrać?

Nie bezzasadne jest nazywanie Francji centrum elegancji i luksusu. Charakterystyczna kuchnia, ogromny dorobek literacki i kulturowy, a także zabytkowa architektura sprawiają, że mapa Francji obfituje w mnogość punktów „must see”(tł. zobacz koniecznie). I choć wszystkie przewodniki turystyczne kierują podróżnych wprost do Paryża, należy pamiętać, że to państwo ma nam do zaoferowania znacznie więcej.

Jeśli kierunkiem waszej najbliższej podróży ma być Europa Zachodnia, koniecznie przeczytajcie ten artykuł i przekonajcie się, że Francja to coś więcej niż tylko świecące Miasto Miłości.

Riwiera Francuska, czyli magiczne Lazurowe Wybrzeże

Urokliwe miasteczka nad brzegiem Morza Śródziemnego zdobędą zasłużone uznanie każdego kinomaniaka. Czarujące uliczki, charakterystyczna architektura i niewątpliwie magiczne plaże i klify stanowiły tło wielu nagradzanych produkcji, które mogliśmy oglądać na srebrnym ekranie. Ten region turystyczny, odwiedzany rocznie przez ponad 10 milionów turystów, obejmuje takie ośrodki, jak:

  • Cannes, znane z corocznego Festiwalu Filmowego, gromadzącego w mieście największe kinowe gwiazdy,
  • Nicea, której historia zaczyna się już w 300 r. p. n. e., bogata w zabytki architektoniczne i muzealne,
  • Monako, miasto-państwo o złożonej historii, przyciągające turystów swoim baśniowym krajobrazem.

Niejeden przewodnik po Europie nakieruje podróżnych właśnie w region Riwiery Francuskiej i jej lazurowych wód. To właśnie możliwość połączenia aktywnego zwiedzania i odpoczynku w promieniach śródziemnomorskiego słońca co roku przyciąga rzesze turystów. Co ciekawe, ten region słynie z charakterystycznych pamiątek, najchętniej kupowanych przez podróżnych. Lokalni mieszkańcy mawiają, że nikt nie wyjedzie z Riwiery bez bukietu lawendy lub doniczki z sadzonką drzewka oliwnego.

Raj dla sommelierów, czyli francuskie regiony winiarskie

Przełom lata i jesieni uchodzi za najlepszy czas, by odwiedzić francuskie regiony winiarskie. Setki tysięcy hektarów najróżniejszych gatunków winorośli zapiera dech w piersiach nie tylko zawodowych sommelierów, ale i każdego turysty. Chcąc skosztować dobrego wina, a nawet wziąć udział w warsztatach jego produkcji, warto odwiedzić Burgundię, znajdującą się w centrum Francji. Górzysty teren tworzy niezapomnianą linię krajobrazu, a okoliczne miasta i zabytki oczarują pasjonatów historii i każdego o romantycznym usposobieniu. Regionem o podobnym charakterze jest Szampania, gdzie powstaje jedyny prawdziwy szampan. A dla podróżnych ceniących spokój i ciszę, polecana jest Jura Francuska, leżąca przy wschodniej granicy kraju. Ten region nie jest obleganym centrum turystycznym i wszystkim przyjezdnym gwarantuje upragniony spokój i wytchnienie.

Francja oferuje atrakcje dla każdego typu podróżnika: od turysty pragnącego opalania i morskiej bryzy, poprzez miłośników wina aż po pasjonatów historii i kina. Skoro wszyscy możemy znaleźć coś dla siebie, nie pozostaje nic innego, jak bookować hotele na najbliższe wakacje. Naprawdę warto!