discoveryplanet.pl

Turystyka i Relaks

Sport

Treningi EMS pomogą w zrzuceniu kilogramów – co warto o nich wiedzieć?

EMS to jedne z najpopularniejszych treningów, na które obecnie decyduje się sporo osób. Doskonale sprawdzają się one również w przypadku nadwagi i otyłości, by zrzucić nadmiar kilogramów i uzyskać wymarzoną sylwetkę. Co warto wiedzieć na temat treningów EMS?

Trening EMS – co to jest?

EMS to inaczej elektrostymulacja mięśniowa. Skrót ten pochodzi od angielskiego Electric Muscle Stimulation.

Elektrostymulacja mięśni polega na wykorzystaniu do tego celu specjalnych urządzeń, które wyposażone są w elektrody. Wytwarzają one impulsy elektryczne, które docierają do tkanki mięśniowej, aby wspierać jej pracę jeszcze intensywniej.

Dzięki elektrostymulacji mięśni można sprawić, że zwykły trening stanie się jeszcze efektywniejszy, ponieważ mięśnie kurczą i rozkurczają się wtedy częściej i mocniej. Co ważne, stymulacja dotyczyć może wtedy różnych partii mięśniowych, również mięśni położonych głębiej.

Gdzie można korzystać z treningów EMS?

Ze względu na rosnącą popularność treningów EMS są one dostępne w wielu różnych lokalizacjach. Można korzystać z nich w klubach sportowych dysponujących takim zapleczem.

Obecnie można zapisać się nie tylko na trening EMS w Warszawie, lecz też dostępne są one w wielu innych miastach w kraju.

Dostępne są również urządzenia przeznaczone do treningów EMS prowadzonych w domu, jednak nie są one aż tak efektywne jak profesjonalny sprzęt stosowany w klubach.

EMS pomoże zrzucić nadmiar kilogramów

Dzięki treningom EMS można dążyć do wielu celów – jednym z nich może być zrzucenie nadmiaru kilogramów w przypadku nadwagi i otyłości. 

Wiele osób, których waga nie jest prawidłowa, ma trudności z treningami, między innymi z doborem odpowiednich ćwiczeń, motywacją, szybkim męczeniem się, a nawet dokuczliwymi bólami ze strony układu ruchu.

Wybierając trening EMS, można uzyskać lepsze rezultaty w przypadku zrzucenia nadmiaru kilogramów ze względu na specyfikę elektrostymulacji mięśniowej.

Zalety EMS w przypadku redukcji wagi:

  • Jeden trening EMS umożliwia zrzucenie nawet do około 1200 kalorii,
  • Treningi EMS nie powodują znacznego obciążenia dla układu ruchu, w tym stawów,
  • Treningi te odbywają się jako personalne, co oznacza, że są one przygotowywane i nadzorowane przez trenerów personalnych, co przekłada się na ich większą efektywność,
  • Ćwiczenia prowadzone w trakcie treningów EMS nie są skomplikowane, dlatego sprawdzą się również dla osób początkujących,
  • Dla osiągnięcia dobrych efektów wystarczy jeden trening EMS w ciągu tygodnia trwający jedynie około 20 minut.

Warto również pamiętać o tym, że treningi EMS będą zapewniały jeszcze lepsze wyniki w sytuacji, gdy zostaną one połączone z odpowiednią dietą. Dodatkowo można wspierać je z użyciem suplementów diety polecanych w redukcji wagi.

Ile kosztują treningi EMS w klubie?

W profesjonalnych klubach oferujących treningi EMS, na przykład intime.pl, ich ceny wynoszą najczęściej od 150 do 200 złotych za jedną wizytę. 

Można również zdecydować się na wykupienie pakietu treningowego, dzięki któremu ceny mogą być niższe.

Treningi EMS – czy mają jakieś przeciwwskazania?

Z treningów EMS nie powinny korzystać te osoby, które mają ku nim przeciwwskazania zdrowotne. Dotyczy to przede wszystkim osób, które mają choroby serca, wszczepiony rozrusznik serca, kobiet w ciąży, osób z epilepsją.

Aby dowiedzieć się więcej o treningach EMS oraz ich wskazaniach i przeciwwskazaniach, warto wejść na strony internetowe klubów sportowych, gdzie można znaleźć dużo pomocnych informacji na ich temat, również w kontekście zrzucenia nadmiaru kilogramów.