discoveryplanet.pl

Turystyka i Relaks

Co zwiedzać w Zakopanem
Lifestyle

Co zwiedzać w Zakopanem?

Tatry i Zakopane to świetne miejsce na weekendowe wycieczki, jak i długie wakacje. W tym regionie z pewnością nie zabraknie ciekawych miejsc do odwiedzenia. Do zakopanego przybywają co roku tłumnie turyści, nie tylko z Polski, ale także innych krajów. Można tu spędzać czas na wypoczynku pośród przyrody, jak i aktywnie- zwiedzając i korzystając z różnych atrakcji. Warto dodaća, że ten kierunek polecany jest nie tylko latem, ale także zimą! Jakie atrakcje w Zakopanem warto odwiedzić?

Zwiedzanie Zakopanego- co należy zobaczyć, udając się do tego malowniczego miasteczka?

Będąc tak blisko gór, w pierwszej kolejności warto poznać bliżej piękno otaczającej nas przyrody. Turystom polecany jest zwłaszcza wjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch. Dostarczy on nam mnóstwo emocji, a przy tym ze szczytu będzie można podziwiać całą zapierającą wdech w piersiach panoramę Tatr. Dla osób doświadczonych, którzy preferują chodzenie po górach, dobrym wyborem będzie szlak turystyczny prowadzący na szczyt.

Kolejnym szczytem jest Gubałówka. Wejście na nią nie powinno sprawić problemu dla większości turystów. Jest to niska góra, na którą można wjechać także kolejką. Dzieciom z pewnością spodoba się zjeżdżalnia grawitacyjna, z której będą mogli skorzystać na szczycie. Co zwiedzać w Zakopanem? Nie można też zapomnieć, jak popularne wśród turystów są Krupówki. Chodząc po deptaku, mamy możliwość podziwiania tamtejszym zabudowań, kupienia pamiątek, oscypków, jak i skosztowania dań regionalnych.

Fanom skoków narciarskich polecana jest Wielka Krokiew, która wygląda imponującą przez cały rok. Malowniczo prezentują się też widoki w Dolinie Chochołowskiej i Kościeliskiej. W okresie zimowym często organizowane są tam kuligi. Dla miłośników chodzenia po górach świetnym wyborem będzie udanie się na Giewont np. z Doliny Strążyskiej. Niezapomniane widoki rozpościerają się też z Morskiego Oka. Osobom jeżdżącym na nartach czy snowboardzie sporo do zaoferowania ma Nosal, czyli stok narciarski, w którym funkcjonuje wiele szkółek.

Atrakcje w Zakopanem- dla dzieci i dorosłych

Oczywiście, sama przyroda i chodzenie po górach to nie wszystko. Będąc w Zakopanem, warto zapoznać się nieco z jego historią, udając się do Muzeum Tatrzańskiego. Wśród turystów sporą popularnością cieszą się także takie atrakcje w Zakopanem jak:

  • Muzeum Figur Woskowych,

  • Zakopiański Aqua Park,

  • Papugarnia,

  • Dom Do Góry Nogami,

  • Śnieżny Labirynt (w okresie zimowym),

  • Iluzja Park,

  • Myszogród.

Zakopane ma wiele do zaoferowania, zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Z pewnością nie można się tutaj nudzić.

Materiał zewnętrzny