discoveryplanet.pl

Turystyka i Relaks

urlop bez dzieci
Lifestyle

Istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać się na urlop bez dzieci…

Nawet najbardziej zaangażowani i spełnieni rodzice bywają zmęczeni. Jednym ze sposobów na to, aby naładować baterie jest wyjazd na urlop bez dzieci. Dlaczego wakacje, np. w polskich górach, bez pociech, to dobry pomysł i nie należy mieć absolutnie żadnych wyrzutów sumienia decydując się na taką eskapadę? No cóż, powodów jest mnóstwo!

Dlaczego warto zdecydować się na wyjazd bez dzieci?

Aby dbać o równowagę psychiczną, tak często nadszarpywaną przez najsłodsze naszemu sercu istoty, jakimi są małe szkraby, z którymi zamieszkujemy na co dzień, bardzo ważne jest oddalenie się od nich raz na jakiś czas. Wakacje w górach bez dzieci to idealny sposób, aby to uczynić. Cisza, spokój, a jednocześnie możliwość robienia przez jakiś czas wyłącznie tego, na co mamy ochotę, to idealny sposób na to, aby odpocząć w pełni.

Dodatkowo, bardzo ważne w życiu każdej rodziny jest to, aby rodzice mogli spędzić okresowo czas wyłącznie sami. Wyjazd na weekend lub na tydzień może w zupełności wystarczyć, aby nacieszyć się wzajemną bliskością i na chwilę wrócić do życia sprzed posiadania dzieci, gdy było romantycznie i beztrosko.

Swoboda wyboru aktywności podczas urlopu 

Kolejna bardzo istotna kwestia, która powinna nam przyjść do głowy, gdy wciąż mamy wyrzuty wymienia na temat zostawiania naszych dzieci pod opieką dziadków na czas, gdy robimy sobie samodzielny urlop, jest możliwość wyboru dokładnie takiej destynacji i takiego hotelu oraz takiego sposobu spędzania wypoczynku w górach, jaki chcemy. Nie musimy martwić się o to, czy hotel oferuje menu odpowiednie dla małych dzieci oraz czy na terenie znajduje się plac zabaw ani o to, czy bezpośrednio po wyjściu z podjazdu do hotelu nie ma ruchliwej trasy. Wystarczy wybrać ofertę takiego noclegu, który odpowiada tylko nam. Jeśli pójdziemy o krok dalej, na urlop bez dzieci wybierzemy hotel, który małych dzieci w ogóle nie przyjmuje. W polskich górach jest to np. Villa Top (Kościelisko obok Zakopanego), która oferuje apartamenty dla dorosłych dedykowane osobom pozostającym w wieku starszym niż 16 rok życia. 

Uprawianie sportu

Marzenia o tym, aby wrócić do jazdy na rolkach, odbywania długich tras kolarskich, jazdy na nartach, czy do biegania, mogą być trudne do zrealizowania, gdy mamy przy sobie dzieci. Zaplanowany wyjazd bez dzieci to dobry moment na to, aby wrócić do swoich zainteresowań i pasji przynajmniej na chwilę. Jest to odświeżające i dodaje energii do tego, aby z optymizmem powrócić do domowych kątów, gdzie czekają na nas nasze latorośle.