discoveryplanet.pl

Turystyka i Relaks

jak jeździć na łyżwach
Sport Turystyka

Jak jeździć na łyżwach – porady dla początkujących

Zanim wejdziesz na lód, z odwagą lub nerwowym niepokojem, zapoznaj się z tymi krótkimi wskazówkami dla początkujących łyżwiarzy, aby uniknąć potencjalnego wstydu. Poniżej znajduje się próba odpowiedzi na pytanie jak jeździć na łyżwach, zawarta w kilku radach co robić, a czego nie robić wchodząc na lód.

Tego nie rób

Nie patrz w dół – to niesamowite, jak wiele osób rozpoczynających jazdę na łyżwach spędza cały czas patrząc pod nogi, a nie w kierunku, w którym podążają. Zamiast tego trzymaj głowę do góry i patrz przed siebie, aby przynajmniej zobaczyć, z kim lub z czym masz się zderzyć.
Nie odchylaj się do tyłu – odchylenie do tyłu prawdopodobnie spowoduje, że wylądujesz na plecach lub gorzej. Najlepszą radą jest ugięcie kolan i wysunięcie ciężaru do przodu. Wyciągnij ręce przed siebie i otwórz je szeroko, aby zachować równowagę.
Nie bierz jazdy zbyt poważnie – kiedy upadniesz (bądź pewien, że tak się stanie), pośmiej się z tego i od razu wstań i jedź dalej. Nie traktuj siebie ani swojej jazdy zbyt poważnie, w końcu nawet najlepsi od czasu do czasu lądują na pupach. Jest jeszcze zabawniej, jeśli zrobisz to w dobrym stylu.

A to zrób

Kup dobre łyżwy – jeśli wychodzisz na lodowisko po raz pierwszy, wypożyczenie łyżew będzie w porządku. Ale jeśli złapiesz bakcyla, kup porządną parę łyżew, które będą trwałe, a co najważniejsze, dobrze dopasowane i zapewniające dobre wsparcie.
Zawiąż łyżwy we właściwy sposób – Odpowiednie łyżwy dla nie będą właściwe, jeśli zostaną zawiązane nieprawidłowo. Upewnij się, że nie są zbyt ciasne, w przeciwnym razie stopy prawdopodobnie zdrętwieją, a zbyt luźne nie zapewnią odpowiedniego wsparcia dla kostek.
Weź kilka lekcji – jeśli naprawdę chcesz opanować podstawy, wzięcie kilku lekcji jest absolutną koniecznością. Weź kilka lekcji grupowych, które są dostępne na większości lodowisk i dla różnych grup wiekowych. Weź też ze sobą przyjaciela, ponieważ nauka z kimś pomoże ci zrelaksować się na lodzie.
Jedź we właściwym kierunku – początkowo kierunek, w którym jeździsz, może nie być wybrany przez Ciebie, ale na lodzie zazwyczaj obowiązuje zasada kierunkowa, zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub odwrotnie. Nie próbuj jeździć na łyżwach w złym kierunku wokół lodowiska, ponieważ w końcu zranisz innych i całkiem możliwe, że siebie.
Naucz się hamować – oczywiście jedną z podstaw, które musisz opanować, jest to, jak zahamować. Aby się zatrzymać, ugnij kolana, obróć palce każdej stopy do wewnątrz, skieruj pięty na zewnątrz i wypchnij pięty. Spowoduje to spowolnienie i zatrzymanie.

Oto więc kilka przydatnych wskazówek dla początkujących łyżwiarzy. Pamiętaj, że odpowiednie instrukcje są ważne, zwłaszcza jeśli chcesz przejść do bardziej zaawansowanej jazdy na łyżwach. Ale jeśli jeździsz na łyżwach wyłącznie dla przyjemności, upewnij się, że naprawdę dobrze się bawisz na lodzie.