discoveryplanet.pl

Turystyka i Relaks

makijaż wieczorowy
Turystyka

Makijaż wieczorowy

Makijaż wieczorowy jest makijażem wykonywanym na specjalne okoliczności. Cechuje się zdecydowanie większą wyrazistością niż makijaż dzienny. Kolory są ciemniejsze, a usta i oczy bardziej podkreślone. Ważne jest, aby makijaż dzienny współgrał ze stylizacją przygotowaną na oficjalne wyjście.
Makijaż wieczorowy może być wykonywany przez profesjonalistę lub samodzielnie w zaciszu domowym. W drugim przypadku powinno się posiadać odpowiednie umiejętności, tak aby wykonany makijaż był estetyczny i dodawał uroku.
Jak wspomniano powyżej, makijaż cechuje się ciemniejszymi podkładami, głębokimi kolorami, wyrazistym podkreśleniem rzęs, brwi i ust. Elementem tego makijażu jest efekt blasku, uzyskiwany między innymi poprzez zastosowanie kosmetyków z brokatem.
W przypadku makijażu wieczorowego liczba stosowanych kosmetyków jest wyższa niż w przypadku makijażu codziennego. Obejmuje ona między innymi: bazę pod makijaż, korektor, podkład, puder, róż do policzków, cienie do powiek, pomadkę i tusz do rzęs.

Trwałość makijażu wieczorowego
Podczas wykonywania makijażu wieczorowego należy zadbać o to, aby makijaż był trwały. W zależności od rodzaju okazji może być bowiem narażony na działanie wysokich temperatur, na przykład intensywnego sztucznego oświetlenia. To może wpływać na rozmazywanie się makijażu i bardzo brzydki efekt smug na twarzy. Należy również brać pod uwagę to, aby makijaż dobrze prezentował się na fotografiach, jeżeli takie są planowane podczas wyjścia, na przykład przyjęcia weselnego.

Przeczytaj więcej na bestmakeup.pl