discoveryplanet.pl

Turystyka i Relaks

co zabrać na narty
Rekreacja Turystyka

Co zabrać na narty?

Pakowanie dla większości osób to najgorsza rzecz przed wyjazdem. Zawsze pojawia się pytanie, czy o niczym nie zapomnieliśmy i wszystko spakowaliśmy. Warto wcześniej zaplanować sobie co warto spakować do walizki. Zatem, co zabrać na narty?

Ubrania na stok
Wydawałoby się, że ubrania na stok to takie podstawowe rzeczy, które powinniśmy spakować. Jednak często się zdarza, że spakuje za mało rzeczy, albo o czymś zapomnieliśmy. Oczywiście ilość ubrań zależy od ilości dni naszego wyjazdu. Jednak zawsze warto zabrać kilka par więcej niż mniej. W walizce nie powinno zabraknąć bielizny standardowej i termicznej, grubych skarpet, podkoszulek, spodni, swetrów, polaru, grubych bluz, piżamy, klapek i pantofli. To są takie podstawy, które każdy powinien spakować. Poza tym warto wziąć specjalne spodnie narciarskie z szelkami, które zmniejszają ryzyko dostania się pod nie śniegu. Kurtka narciarska powinna być ciepła i wygodna. Nie można także zapomnieć o rękawicach narciarskich, koszulce termicznej, czapce i szaliku. Warto posiadać też ubrania, w których będziemy chodzić po hotelu lub pensjonacie.

Kosmetyki na wyjazd
Oprócz ubrań nie można zapomnieć o spakowaniu kosmetyków. Na stoku konieczna jest odpowiednia ochrona skóry oraz oczu przed szkodliwymi promieniami UV. Trzeba zabrać ze sobą przede wszystkim okulary przeciwsłoneczne i odpowiedni krem ochronny. Skóra na twarzy podczas aktywnego wypoczynku w górach powinna być odpowiednio chroniona. Dlatego warto mieć ze sobą krem nawilżający oraz pomadkę do ochronną do ust. Nie można także zapominać o podręcznej apteczce. Powinny się w niej znaleźć środki opatrunkowe, tabletki przeciwbólowe, krem na bolące mięśnie, termometr, krople żołądkowe, woda utleniona, plastry, leki na przeziębienie. Tak wyposażona apteczka pozwoli nam cieszyć się w spokoju wyjazdem.

Inne przydatne rzeczy
Jeżeli zamierzamy spędzać aktywnie czas w górach to należy mieć przy sobie naładowany telefon komórkowy. Nigdy nie wiadomo, czy któryś z numerów alarmowych nie będzie akurat potrzebny. Dlatego warto na wyjazd zabrać także powerbank, który w szybki sposób naładuje telefon. Przyda się też termos z ciepłą herbatą lub kawą. Może się okazać, że będziemy potrzebować dawki energii na szlaku, więc ciepła kawa będzie wtedy idealnym napojem. Poza tym trzeba pamiętać, aby wziąć ważne dokumenty: paszport, dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny auta. Warto też przed samym wyjazdem wykupić ubezpieczenie od NNW oraz OC na stoku. Można również wyrobić sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.