discoveryplanet.pl

Turystyka i Relaks

aplikacje przydatne w podróży
Turystyka Wakacje

Aplikacje przydatne w podróży – które z nich są najbardziej pomocne?

Podróżowanie wymaga doskonałego przygotowania. Poza spakowaniem wszystkiego, co jest potrzebne do podróży i zapoznaniu się z miejscowymi przepisami i obyczajami, warto też zainstalować na swoim telefonie lub tablecie rozmaite aplikacje przydatne w podróży, które oszczędzą niepotrzebnego stresu.

Mapa to podstawa

Podstawową aplikacją, której powinno używać się w podróży, zwłaszcza wyjeżdżając za granicę, powinny być różnego rodzaju mapy. Chociaż większość osób używa tych, które oferuje forma Google, istnieje jednak wiele takich aplikacji, które mogą okazać się o wiele lepsze. Mogą to być aplikacje z mapami lokalnymi, które do tego zawierać będą więcej informacji na temat ukształtowania terenu i szlaków turystycznych, niż obecna na niemal każdym smartfonie aplikacja giganta.

Mówiąc o mapach, powinno się też wspomnieć o nawigacji, która jest niezbędna, jeżeli na miejscu będzie się samodzielnie prowadzić. To pozwoli uniknąć wielu nieprzyjemności i frustracji związanej ze zgubieniem się i utknięciem w miejscu, którego się nie zna.

Aplikacje do śledzenia lokalnych wydarzeń i społeczności

Poza mapami warto mieć na urządzeniu mobilnym także aplikacje, które działają w oparciu o lokalizację, pokazując pobliskie wydarzenia. Bardzo często takie aplikacje przydatne w podróży pokazują nie tylko organizowane w okolicy koncerty i wystawy, ale także podają liczne informacje o sklepach i usługodawcach znajdujących się w okolicy, często informując nawet o aktualnych promocjach i specjalnych ofertach.

Wiele aplikacji tego typu także umożliwia poznawanie mieszkańców danej miejscowości, dzięki czemu można się z nimi spotkać i nawiązać nowe, ekscytujące znajomości, co jest szczególnie korzystne, gdyż podróżując, powinno się poznawać ludzi i kulturę, a nie trwać w izolacji, udając, że lokalni mieszkańcy nie istnieją.

Aplikacje podające informacje o komunikacji miejskiej

Niezwykle ważne aplikacje przydatne w podróży to także te, które informują o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Problemy z odnalezieniem się w danym mieście i przemieszczaniem się stanowią często źródło frustracji, a posiadając tego typu aplikacje, można bez problemu planować swoją podróż, zamiast gorączkowo szukać autobusu, tramwaju lub metra, by dotrzeć w upragnione miejsce.

Powyższe typy aplikacji należą do najpopularniejszych w podróży, chociaż oczywiście istnieje o wiele więcej ich kategorii. Przy ich wyborze sporo zależy też od tego, czy podróż ma mieć charakter prywatny, służbowy, czy też mieszany, co często ma miejsce.