discoveryplanet.pl

Turystyka i Relaks

aplikacje przydatne w podróży
Turystyka Wakacje

Aplikacje przydatne w podróży – które z nich są najbardziej pomocne?

Podróżowanie wymaga doskonałego przygotowania. Poza spakowaniem wszystkiego, co jest potrzebne do podróży i zapoznaniu się z miejscowymi przepisami i obyczajami, warto też zainstalować na swoim telefonie lub tablecie rozmaite aplikacje przydatne w podróży, które oszczędzą niepotrzebnego stresu.

Mapa to podstawa

Podstawową aplikacją, której powinno używać się w podróży, zwłaszcza wyjeżdżając za granicę, powinny być różnego rodzaju mapy. Chociaż większość osób używa tych, które oferuje forma Google, istnieje jednak wiele takich aplikacji, które mogą okazać się o wiele lepsze. Mogą to być aplikacje z mapami lokalnymi, które do tego zawierać będą więcej informacji na temat ukształtowania terenu i szlaków turystycznych, niż obecna na niemal każdym smartfonie aplikacja giganta.

Mówiąc o mapach, powinno się też wspomnieć o nawigacji, która jest niezbędna, jeżeli na miejscu będzie się samodzielnie prowadzić. To pozwoli uniknąć wielu nieprzyjemności i frustracji związanej ze zgubieniem się i utknięciem w miejscu, którego się nie zna.

Aplikacje do śledzenia lokalnych wydarzeń i społeczności

Poza mapami warto mieć na urządzeniu mobilnym także aplikacje, które działają w oparciu o lokalizację, pokazując pobliskie wydarzenia. Bardzo często takie aplikacje przydatne w podróży pokazują nie tylko organizowane w okolicy koncerty i wystawy, ale także podają liczne informacje o sklepach i usługodawcach znajdujących się w okolicy, często informując nawet o aktualnych promocjach i specjalnych ofertach.

Wiele aplikacji tego typu także umożliwia poznawanie mieszkańców danej miejscowości, dzięki czemu można się z nimi spotkać i nawiązać nowe, ekscytujące znajomości, co jest szczególnie korzystne, gdyż podróżując, powinno się poznawać ludzi i kulturę, a nie trwać w izolacji, udając, że lokalni mieszkańcy nie istnieją.

Aplikacje podające informacje o komunikacji miejskiej

Niezwykle ważne aplikacje przydatne w podróży to także te, które informują o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Problemy z odnalezieniem się w danym mieście i przemieszczaniem się stanowią często źródło frustracji, a posiadając tego typu aplikacje, można bez problemu planować swoją podróż, zamiast gorączkowo szukać autobusu, tramwaju lub metra, by dotrzeć w upragnione miejsce.

Powyższe typy aplikacji należą do najpopularniejszych w podróży, chociaż oczywiście istnieje o wiele więcej ich kategorii. Przy ich wyborze sporo zależy też od tego, czy podróż ma mieć charakter prywatny, służbowy, czy też mieszany, co często ma miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *