discoveryplanet.pl

Turystyka i Relaks

sprzęt turystyczny pod namiot
Lifestyle Turystyka

Sprzęt turystyczny pod namiot – co warto mieć?

Choć największy bum na wyjazdy pod namiot miał miejsce w Polsce w czasach PRL-u, to jednak nie oznacza to wcale tego, że dziś, gdy wokoło jest ogromna ilość bardzo luksusowych hoteli, takie spędzanie wakacji nie cieszy się już popularnością. Jedyną różnicą jest jednak ta, że obecnie mało kto wie, jakie jest niezbędne wyposażenia zapewniające wygodę, komfort i bezpieczeństwo spędzania tak wakacji.

Co trzeba mieć pod namiotem?

Jakie sprzęty, dodatki, akcesoria i innego typu gadżety warto mieć ze sobą na wakacjach pod namiotem? Wbrew pozorom wyposażenie to nie jest specjalnie skomplikowane, a najtrudniejszą sprawą jest zwyczajnie zapamiętania wszystkiego. Warto więc mieć nakreślone to, co liczy się w tym wypadku szczególnie mocno.
Na samym początku trzeba koniecznie zadbać oczywiście o sam namiot. Musi on być odpowiednio duży pod względem tego, ile osób będzie w nim spało. Co więcej, musi być wykonany z odpowiedniego materiału, tak aby po pierwsze był wodoodporny, a po drugie odpowiednio przepuszczający powietrze, aby przebywanie w nim nie było porównywalne do wejścia do foliowej torebki.
Drugą niezwykle istotną sprawą jest śpiwór. Spanie w namiocie nawet w czasie najcieplejszego lata bez śpiwora szybko zakończy się poważnymi kłopotami ze zdrowiem. Warto tu zwracać uwagę przede wszystkim na jego rozmiar, lecz również stopień ocieplenia, który stosunkowo prosto jest dopasować jeszcze w sklepie do warunków, w których będzie pracował.

Mniejsze wyposażenie

Oprócz tych dwóch najważniejszych sprzętów niezbędnych do wakacji pod namiotem koniecznie trzeba mieć ze sobą kilka mniejszych, lecz wcale nie mniej ważnych rzeczy. Dobrym pomysłem jest niewielka kuchenka gazowa, która pozwoli przyrządzać ciepłe posiłki. Dodatkowo dobrze jest mieć także menażki, aby trzymać w nich wygodnie wodę lub inne napoje. Co więcej, wakacje pod namiotem to często wakacje w lesie, a ten jak wiadomo, pełen jest komarów. Dobrze jest więc być wyposażonym w odpowiednie środki ochronne odstraszające na komary i kleszcze. Na koniec warto także pamiętać o takich sprawach jak apteczka, scyzoryk, oraz latarka, najlepiej czołówka. Dobrym pomysłem jest również wprowadzenie nieco technologii pod namiot, czyli wzięcie ze sobą powerbanka, aby móc naładować np. telefon.

Podsumowanie

Odpowiedni sprzęt turystyczny pod namiot zapewnia nie tylko bezpieczeństwo spędzania wakacji w ten sposób, lecz również odpowiedni komfort. Jak widać po powyższym opisie, nie jest to długa lista, więc warto ją dobrze zapamiętać, aby móc spać i odpoczywać pod namiotem możliwie jak najlepiej i najprzyjemniej.